Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo pokreće kampanju pod nazivom „Zbog čega možete izgubiti vozačku dozvolu“.
S obzirom na to da vozači, naročito vozači iz mlađe populacije, nisu dovoljno upoznati s posljedicima s kojima se mogu suočiti
kada činjenjem prekršaja u saobraćaju skupe određeni broj kaznenih bodova , ovom kampanjom MUP Kantona Sarajevo
želi uticati na svijest vozača,te ukazati na činjenicu da vozačima zbog kaznenih bodova može biti oduzeta vozačka dozvola i poništen vozački ispit
ili mogu biti upućeni na pohađanje predavanja o posljedicama koje proizlaze iz nepoštivanja ili nepoznavanja saobraćajnih propisa.
Više o kaznenim bodovima i sankcijama za iste pogledajte na linku ispod:
http://mup.ks.gov.ba/aktuelno/obavjestenja/kampanja-mup-ks-pod-nazivom-zbog-cega-mozete-izgubiti-vozacku-dozvolu
AUTOŠKOLA SEMAFOR